SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 8792524
nr 879 2524
Matskedar
7 st, silver, 1800-tal
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 mars 2014
kl 18:23:52
24/2 21:29:43
28/2 23:49:09
700 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver